Antrenorul lui Poli Iasi si-a imbatat jucatorii la pauza dupa ce a vazut golul lui Tamas

tamas gol steaua poli iasi

Gabriel Tamas a reusit un gol fabulos din lovitura libera in minutul 35. Desi Steaua nu a avut prea multe ocazii, golul fundasului a dat incredere jucatorilor care in cele din urma au invins cu scorul de 2-0.

Antrenorului iesenilor, Eugen Neagoe, nu i-a venit sa creada ca Tamas a reusit un astfel de gol dupa o noapte in care fusese surprins matrafoxat intr-un club din Bucuresti. La pauza, acesta a organizat in vestiar o sedinta de grup cu proprii jucatori. A deschis 3 sticle de whisky, si le-a dat acestora sa bea din licoarea magica. „Voi ati vazut cum joaca betivul ala? Vreau sa intrati pe teren si sa dati acelasi randament” ar fi fost cuvintele lui Neagoe.

Din pacate, rezultatul nu a fost cel scontat. Neagoe nu a luat in calcul faptul ca Tamas are o experienta de peste 15 ani in ale bautului. Jucatorii intrat pe teren si au inceput sa se maimutareasca, unii dintre ei adormind la porpriu in ghete. Cu toate acestea, stelistii nu au reusit sa mai inscrie decat un gol.