Cosmin Moti a reusit in sfarsit sa isi scoata iarba din cur dupa golul lui Mesut Ozil

arsenal ludogorets ozil

Desi incepuse bine meciul pentru Ludogorets, acestia inscriind doua goluri in primele 15 minute, Arsenal a reusit sa intoarca scorul si sa invinga cu 2-3. Deliciul meciului l-a facut insa, golul lui Mesut Ozil. Mijlocasul german a reusit sa fenteze portarul si doi fundasi printre care si Cosmin Moti care a alunecat cu fundul pe iarba pe o distanta de 5 metri. Deplasarea a fost atat de dura incat acesta a ramas tintuit pentru cateva minute.

Fundasul roman sustine ca a stat toata noaptea sa isi scoata firele de iarba din posterior care pareau sa nu se mai termine. Pe portiunea terenului pe care odinioara era un gazon frumos si verde, se afla acum o dara uriasa de,  pamant, credem noi.