Curg ofertele pentru portarul celor de la Dumbravita dupa partida cu CFR

dumbravita

Desi CFR Cluj s-a impus cu 5-0 in partida din Cupa Romaniei, vedeta serii a fost portarul celor de la Dumbravita, Alex Ciui.

Intrat inainte de pauza la scorul de 0-0 dupa ce portarul titular s-a accidentat, Alex Ciui, antrenorul cu portarii ai celor de la Dumbravita, nu a reusit sa inchida poarta, incasand 5 goluri de la campioana Romaniei in repriza secunda. Chiar si asa, Ciui a atras toate privirile, gratie fizicului sau impunator. Nu e de mirare ca deja au aparut primele oferte pentru el, insa nu de la echipe de fotbal… Tanarul este dorit de marile case de moda care au programe de diversitate si incluziune, insa si de FRF, Edward Iordanescu dorindu-l in stafful sau.

”Edi a fost impresionat de discursul portarului de la Dumbravita si ne-a mandatat sa luam legatura cu el si sa-i propunem sa se alature staffului tehnic. Crede ca o astfel de persoana ar putea lucra cu mentalul jucatorilor, sa-i mai aduca putin cu picioarele pe pamant”, a declarat un apropiat de-ai selectionerului.