Revoltator! Cativa unguri l-au acoperit pe Alibec cu un sac de gunoi la pauza meciului Astra-Sepsi!

valea-uzului

Maghiarii din Romania nu se potolesc! Dupa ce au profanat cimitirul international din Valea Uzului, acoperind crucile eroilor romani cu saci de gunoi, iata ca au recidivat la mai putin de o saptamana.

Cu ocazia partidei Astra-Sepsi, incheiata cu scorul de 3-2 pentru giurgiuveni, cativa secui extremisti s-au dat in stamba. In momentul in care au iesit jucatorii la incalzire, la pauza, doi fani covasneni au tasnit din tribune pe teren si l-au invelit pe Alibec cu un sac de gunoi.

“Este ireal ce s-a intamplat! Cum pot face astia asemenea lucruri in Romania si sa scape mereu? Mai rau, au batjocorit un simbol national! Nu se poate asa ceva! Cerem autoritatilor sa ia masuri!”, a declarat, revoltat, un oficial al clubului giurgiuvean.