Bursucul, criza de nervi! “Decat 1-1, mai bine ne bateau cu 1-0!”

dan petrescu

Dan Petrescu a fost multumit per total de prestatia echipei sale in partida cu Sevilla, insa scorul de pe tabela l-a nemultumit pe antrenorul clujenilor.

CFR Cluj a avut o prima repriza senzationala, punand presiune constant pe poarta andaluzilor. Totusi, tabela a ramas imaculata la pauza. In prima parte a reprizei secunde insa, ajutati si de VAR, ardelenii lui Dan Petrescu au marcat din penalty prin Deac. Era 1-0 si SuperDan juisa privind tabela de marcaj. Numai ca zambetul i-a pierit dupa ce echipa sa a fost egalata pe final de partida.

Pe tunelul spre vestiare, antrenorul CFR-ului a fost un car de nervi!

“Asa ceva nu se poate! Aveam 1-0, era perfect! Cel mai frumos scor din fotbal! 1-1 asta imi sta in gat! Decat 1-1, mai bine ne bateau ei cu 1-0! Sper macar in deplasare sa le dam una si sa tinem de scor!”, a mormait Bursucul in timp ce se indrepta spre sala de conferinte.